Pudełko do zadań specjalnych

Zrobiłem sobie ostatnio małe pudełko, które dokładnie skleiłem taśmą i zrobiłem w nim wąski otwór nożem. Co jakiś czas wrzucam tam te drobniejsze banknoty. Czy warto oszczędzać w ten sposób?

W naszych portfelach często pojawiają się tzw. „drobne” w gotówce, czyli np. banknoty 10 czy 20 złotowe. Oczywiście, możemy je na bieżąco wydawać. Możemy też jednak, raz na jakiś czas, wrzucać taki banknot do naszej małej, domowej skarbonki. Myślicie, że w dobie banków, lokat i kont oszczędnościowych, skarbonki schowane gdzieś w szafce nie mają już racji bytu? A właściwie dlaczego nie?

Ziarnko do ziarnka..

Po jakimś czasie te „drobne” mogą w naszym tajnym „sejfie” zamienić się w jakąś całkiem przyjemną kwotę np. kilkuset złotych. Taki zaskórniak na coś ekstra, a może na jakiś dodatek do nagłej i pilnej zapłaty. Przecież nikt nie wymaga, żeby składować w domu grube pieniądze czy odkładać na emeryturę. Warto czasem jednak mieć poczucie, że ma się gdzieś dosłownie pod ręką kilka stówek ekstra.

Warto oszczędzać

Może jakiś nieoczekiwany wydatek na prezent? Może chcesz sobie sprawić przyjemność i zakupić jakiś gadżet? A może po prostu, gdy już się tego uzbiera całkiem dużo, a nie masz bieżącej potrzeby, po prostu wpłacisz tę kwotę na jakieś konto w banku? Ważne, by odkładać takie banknoty regularnie. Sam się zdziwisz, jak szybko uzbiera się ich całkiem sporo.

Założenie i prowadzenie własnej firmy – krok po kroku