Hazard, jako forma aktywności związana z pieniędzmi dotyka w sposób bezpośredni kwestii finansowych. Z tego też powodu każdy wynik gry w kasynie ma swoje skutki jeśli chodzi o stan posiadania gracza. Niejedna osoba planująca rozpoczęcie gry ma wyobrażenie, że idąc do kasyna odmieni swoje życie i odejdzie od stołu bogatsza o sporą sumę, która pozwoli nie martwić się przez długi czas o byt. Jednak wizja taka może okazać się zgubna a myślenie typu: nieważne jak będę grać bo przecież musi się udać może, a nawet jest wysoce prawdopodobne, że zaprowadzi na manowce. Jeśli wybieramy się do kasyna musimy wiedzieć, że nie istnieje 100% skuteczny i sprawdzony sposób gwarantujący wygraną. Są oczywiście sposoby na to, aby zwiększyć w pewnym stopniu szanse na zwycięstwo, jednak nigdy nie wyeliminujemy całkowicie z gry ryzyka utraty swoich pieniędzy.

Natomiast w kwestii kasyn internetowych warto kierować się nie tylko ofertą hazardową danej witryny, ale także tym, co mają do powiedzenia gracze. Szukając kasyna online, opinie i fora hazardowe podejmujące temat hazardu na sieci mogą być bardzo pomocne w ustaleniu, które kasyna spełnią nasze oczekiwania pod kątem finansów, gier, stawek, metod płatności itp.

Nastawienie i oczekiwania

Nastawienie na wygraną w kasynie nie jest w żadnym razie sposobem na sukces. Nie wystarczy, że założymy sobie w głowie wygraną w takiej a nie innej wysokości i zaplanujemy już sobie w głowie na co ją wykorzystamy. Takie planowanie naprzód i „dzielenie skóry na niedźwiedziu” może przynieść tym większą frustrację i złość w sytuacji gdy gra potoczy się nie po naszej myśli. Warto więc przyjść do kasyna z czystym świeżym umysłem bez jakichś oczekiwań. Wówczas wygrana, jeśli się trafi sprawi ogromną satysfakcję i na pewno będzie cieszyć. Gdy wygramy dużą sumę nasza sytuacja finansowa może się zmienić w sposób diametralny, musimy jednak wiedzieć, że zdarza się to dość rzadko i tak naprawdę tylko nielicznym. Zdecydowana większość grających w kasynie wstaje od stołu rozczarowanych i z niczym, albo z z niewielką wygraną oscylującą wokół wysokości zastawionych na początku pieniędzy. Takie osoby wychodzą więc na zero lub w lepszym razie nieznacznie na plus.

Wpływ wyniku na prywatny majątek

Każdy wynik gry, niezależnie jaki by on nie był ma swoje przełożenie na dalsze życie. Odpowiednio duża wygrana może być dla nas zadowalająca na tyle, że nie będziemy kusić losu i próbować dalej swoich sił chcąc wygrać jeszcze więcej. Osoby o innym typie charakteru będą z kolei chciały grać dalej mając nadzieję na jeszcze większy zysk. Przegrana z kolei także może zadziałać w dwójnasób. Jedni się wycofają załamani po porażce, a inni podejmą próbę odrobienia strat podchodząc do gry kolejny raz. Oba przypadki dalszej gry wynikają z nie do końca pozytywnej motywacji. W przypadku wygranej dalsza gra może być powodowana zachłannością i chciwością, a po przegranej motywem głównym jest złość i frustracja po klęsce. Żadne z tych podejść nie wróży nic dobrego i może być przyczyną popadnięcia w nałóg i uzależnienie od gry, co szybko przełoży się na stan majątkowy. W obu tych przypadkach do głosu dochodzą emocje i powodowane nimi błędne decyzje mogące skutkować poważnymi konsekwencjami. Zawsze gdy do gry podejdzie się z pobudek emocjonalnych, także na skutek wcześniejszej przegranej bądź wygranej, może się to źle skończyć i w konsekwencji zrujnować z czasem nasz majątek.

Racjonalne podejście wygląda w ten sposób, że zachowujemy pełną kontrolę nad swoim zaangażowaniem w grę podejmując w jej trakcie przemyślane decyzje. Ale nie tylko. Ważna jest umiejętność powiedzenia sobie dość i stop na pewnym etapie, niezależnie od tego czy nam się wiedzie, czy też nie. Warto sobie wyznaczyć maksymalna kwotę zakładów a także czas gry i po wyczerpaniu się któregoś z tych limitów zakończyć grę.

Przy dobrej passie każda kolejna runda i rozdanie to ryzyko, że sytuacja się nagle odwróci i stracimy to co wygraliśmy. Z kolei przy ciągłych przegranych kusi wizja, że następne rozdanie pozwoli odrobić straty. W efekcie gramy dalej zadłużając się jeszcze bardziej a oczekiwany szczęśliwy zwrot i tak nie nadchodzi. Totalna porażka w grze, jeśli zastawimy także posiadane środki na życie, może skutkować katastrofą w osobistych finansach.

Kwestie formalno – podatkowe

Jako sfera działalności związana nierozerwalnie z pieniędzmi i osiąganiem zysków hazard podlega pod opodatkowanie podobnie jak inne branże. Wiele krajów reguluje te kwestie w różny sposób. W naszym kraju podstawą są ustawa o grach losowych oraz ustawa o podatku dochodowym u osób fizycznych, czyli PIT. Jako gracze nie musimy sobie jednak zaprzątać głowy kwestiami rozliczeniowymi, bowiem w obu przypadkach za prawidłowe wyliczenie, pobranie i wpłacenie podatku do fiskusa odpowiada organizator gry. W przypadku zakładów wzajemnych obowiązuje jedna 12%-towa stawka podatku pobierana w momencie zawarcia zakładu. Z kolei wygrane od gier liczbowych, karcianych i innych powyżej ustawowej kwoty 2280 zł podlegają pod 10% stawki podatku dochodowego. Niższe wygrane są z tej daniny zwolnione ustawowo, jednak w każdym przypadku na starcie, przy zawieraniu zakładu klient uiszcza w jego cenie wspomniany 12% podatku.